logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bezpieczne wakacje – strażnicy na placach zabaw
Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo nad wodą, jak zachować się w sytuacjach zagrażających życiu oraz o czym pamiętać w kontakcie z nieznajomym psem – o tym strażnicy miejscy z Bydgoszczy rozmawiają z dziećmi podczas letnich wakacji. Wszystko w ramach akcji „Wakacyjne place zabaw 2019”.


W okresie wakacji strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” dbają o bezpieczeństwo bydgoskich dzieci na placach zabaw. Z początkiem lipca mundurowi ruszyli z akcją „Wakacyjne place zabaw 2019”. Odwiedzili już mieszkańców m. in. Miedzynia i Błonia. Teraz czas na Szwederowo, Okole, Łęgnowo i Wilczak – w sumie podczas całych wakacji strażnicy spotkają się z najmłodszymi na 15 placach zabaw. 

Tam wraz z animatorami przeprowadzają specjalny program rekreacyjny i pogawędki o bezpieczeństwie.  Są z nimi także specjaliści, m. in. psycholog. Mundurowi, poprzez zabawy sportowe i konkursy uczą dzieci bezpiecznych zachowań nad wodą oraz w innych miejscach, gdzie najczęściej spędza się wolny czas. 

Podczas ostatniej wizyty na placu zabaw strażnikom towarzyszył Walker – pies służbowy Straży Miejskiej. Z jego pomocą dzieci uczyły się, jak należy zachować się podczas kontaktu z obcym psem.