40 punktów z bezpłatnym dostępem do Internetu – zakończyliśmy projekt WiFi4EU

Zrealizowaliśmy unijny projekt modernizacji miejskiej sieci WiFi. Dzięki tej inicjatywie udało nam się zmodernizować punkty dostępu do bezpłatnego Internetu w miejskich bibliotekach, obiektach sportowych, parkach i instytucjach publicznych.

Inicjatywa WiFi4EU wspiera bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie.

Właśnie zakończyliśmy projekt modernizacji miejskiej sieci WiFi wykorzystując środki pochodzące z budżetu miasta oraz środki europejskie w ramach grantu przyznanego przez Komisję Europejską w wysokości 15 tys. euro.

Dzięki realizacji budowy miejskiego WiFi został zapewniony dostęp do Internetu podczas wydarzeń sportowych, kulturalnych i wystawienniczych organizowanych przez miasto.

Punkty dostępowe w ramach projektu WiFi4EU i pieniędzy z budżetu miasta, zostały zainstalowane lub wymienione w niemal 40 lokalizacjach. Nowe hot-spoty pojawiły się m.in. w obiektach sportowych: Arenie Bydgoszcz, Immobile Łuczniczce, na Torbydzie i stadionie Zawiszy. Kilkadziesiąt punktów zainstalowano w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Nowe hot-spoty zainstalowano również  na terenach zielonych, m.in. w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku i parku Kazimierza Wielkiego.

Pełna lista lokalizacji znajduje się TUTAJ.